autor: Jana Voborníková datum: 07.11.2016

V sobotu 22.10. 2016 jsme vyrazili do Jihlavy sehrát další kolo soutěže. První zásadní změnou tohoto dne byla naše sestava, kdy ani jedna hráčka od Balnoho-Voborníků nemohla jet. Ivča se stále léčila z nemoci a Janča si v úterý pochroumala nohu. Tím pádem nastala i další změna a to, že místo srazu nebylo jako obvykle "U Balnohů", ale úplně na druhé straně města a to na Stromovce (ještě, že jsem tentokrát brala auto, jinak bych musela vyrazit snad o hodinu dřív :)).

V Jihlavě nás přivítalo z počátku příjemné teplo v tělocvičně (po pěti výměnách už začaly padat hlášky typu "tady je ale strašná sauna, fakt..") a jako obvykle soupeř ve více než plném počtu (cca 12 hráček, pak už nás je nebavilo počítat :)).

Co se týče samotné hry, tak jsme bohužel oba zápasy prohrály 3:0. Soupeřky nás nepřevyšovaly nejen počtem, ale i rychlostí útoku a hrou v poli. Tempo jsme s nimi udržely vždy jen do půlky setu, pak už nám soupeřky odskočily na rozdíl i více jak pěti bodů a to se u takového týmu jako je Jihlava těžce dohání. Naše klasické výpadky byly způsobeny nejen špatnými příjmy, ale tentokrát i špatnou hrou v poli. Naopak pokud jsme se dostaly k útoku, většinou z toho byl bod. Takže se nebát a řezat to a řezat :)

Další jihlavskou "nepříjemností" byl pak začátek 2. zápasu, který byl až ve 13 hod. Bohužel mezi námi hrály ještě kadetky a tak se nám přestávka protáhla na 3 hodiny. Čas jsme si zkrátili výpravou do Tesca, posezením v kavárně a na závěr ještě návštěvou Lidlu :).

SESTAVA:

N: Monča B., Evča Č. a Síma Z. (ta s námi byla poprvé a doufám, že už s ní můžeme počítat napořád :))

1: Terka V. a Gabča K.

2: Marťa K., Hanka F. a Ilča M.

A abych nenarušila styl zapisování, tak nesmí chybět postřehy:

- V autě se nedýchá, jak mám pak vidět na cestu?! :)

- Pokud si chcete dát kávu a pak jídlo - v pořádku, pokud chcete ale nejdřív jídlo a pak až kávu, tak to
  už pán prostě nestihne :D

- Síma poznala, že když vyleze ze sprchy do šatny, tak je akorát čas na vpád jihlavského trenéra pod
  záminkou předání zápisů! (marně přemýšlím, čí zadek ještě neviděl :D)

5. 11. 2016 k nám do Humpolce zavítala Třebíč, těžký to soupeř a těžké jsme si to udělaly zejména my sami.

Vyrovnaný byl v podstatě pouze první set v prvním zápase, kde jsme dokonce po dotahovací koncovce sahali po vítězství, nicméně jsme podlehli 24:26. Tímto vzepětím však náš kvalitní výkon skončil.

Další měření sil bylo jednoznačně ve prospěch soupeřek z Třebíče, kdy to nebylo ani tak o volejbalovém výkonu, ale o nepohodě na naší straně sítě. Nepodařilo se nám dostat do herní pohody a z toho pramenila většina chyb, velmi špatný příjem střídal útoky do sítě a do autu. Do příště toho budeme muset hodně změnit, abychom si spravili chuť.