autor: Jana Voborníková datum: 23.01.2017

V sobotu 21. 1. 2017 k nám dorazil těžký, přetěžký soupeř - Demlova Jihlava (přesvědčivý lídr tabulky v letošní sezóně). Neměly jsme, co ztratit a každý bodový zisk do tabulky pro nás mohl být jen příjemným překvapením. A stal se zázrak!

 

První zápas jsme rozjely lépe než kdokoli čekal a ujmuly se vedení 1:0 na sety, další dějství však již patřila soupeřkám. Podlehly jsme 1:3, ale hrál se opravdu pohledný volejbal. Na obou stranách se bojovalo v poli, ale v útoku nás přeci jen soupeřky převyšovaly důrazem, což nakonec rozhodlo. Rozhodně se nebylo za co stydět, i když náš hobití tým posílila Alice, stejně nám holky z Jihlavy přerůstaly přes hlavu. :)

 

Druhý zápas se hrál až za dobrou půl hodinu, ale narozdíl od holek z Jihlavy nám tahle pauza prospěla. V prvním setu jsme se napřed ujaly drtivého vedení, abychom ho vzápětí ztratily. Za stavu 18:20 došlo k taktickému střídání, kdy na blokařský post vletěla jako hvězda jasná Hanka Fanka a vše se rázem přiklonilo na naší stranu. Urvaly jsme vítězství 26:24 a psychika soupeřek byla nalomená. V dalších 2 setech soupeřky znatelně povadly a nechaly nás v herní pohodě dotáhnout zápas do vítězného konce. Ačkoli tomu nikdo před zápasem nevěřil, získaly jsme 3 body do tabulky a velmi cenné vítězství 3:0 nad lídrem soutěže.

 

SESTAVA:

N - Brožová Monča, Voborníková Janča

1 - Fialová Hanka, Staňková Alča, Veselá Terka

2 - Kalivodová Mrkef, Kasalová Marťa, Mašková Ilča

 

POSTŘEHY:

- Když začneme dřít v poli, málokdo našemu tempu stačí.

- Mrkef se proměnila v krutopřísnou smečařskou drtikolku, když jí přiletěla náhra alespoň na úrovni pásky, mlátila to tam hlava nehlava.

- Hanka Fanka po dlouhé době vystoupila ze své smečařské hodnosti na blokařský piedestal a bylo to vystoupení vskutku podařené jak blokařsky, tak polařsky. Poctivé tréninky nesou svoje ovoce. :) 

- Janča sázela jedno podání k lajně za druhým, co na tom, že to byly nervy.

- Marťa v klídku nastoupila do druhého zápasu a nelámala si hlavu s hrou v poli ani s kouzlením na síti, výborný výkon!

- Alice nám prostě v podzimní části chyběla. Ó, budiž pochválen její příjezd!

- Monča po úvodní nervozitce neomylně trkala jednu nahrávku za druhou, až se jí od rukou prášilo.

- Terka nám trošku bloudila v poli, ale na síti byla k nepřekonání.

- Nejlepší zapisovačky všech dob jsou Ilča s Ivčou!

- Všem hluboká poklona za povedený výkon, všechny jsme dřely, dřely a dřely!

 

Fotky zde.