autor: Ivana Balnohová datum: 14.03.2018

10. 3. 2018 k nám zavítaly holky z Jihlavy, které v předchozích ročnících krajského přeboru figurovaly na prvních příčkách tabulky, letos se jim ale příliš nedaří - okupují 6. místo těsně před námi, ale i tak jsme očekávali urputný boj.

V prvním zápase byl napínavý pouze 2. set, kdy jsme po brutálním kolapsu na příjmu, museli stahovat téměř desetibodové manko v koncovce. S ledovým klidem nastoupila Ilča na podání za stavu 17:24 a psychicky zdeptala všechny přijímající hráčky na druhé straně. Co nezvládla Ilča za koncovou čárou, zvládly další playerky na síti a v poli. Po nervovém vypětí jsme dotáhli set do vítězného konce 29:27 a tím holky z Jihlavy definitivně zlomili. Nutno podotknout, že kromě druhého setu byly holky z Jihlavy hodně odevzdané, v poli ani na síti jim to moc neklapalo, zkrátka to nebyly ony, tak jak je známe s předchozích ročníků soutěže. I díky tomu jsme první zápas ukořištili poměrem 3:0.

Druhý zápas byl o poznání vyrovnanější. V třetím setu jsme zratili tempo, nedařilo se v útoku a vše bylo příliš opatrné, a tak Hanka Fanka musela odběhnout na velkolepou oslavu a my nastoupili k 4. setu. Naštěstí jsme se před koncovou opět stačili zkonsolidovat a o pár bodíků odskočili a dotáhli set do vítězného konce. Další 3 body do tabulky a vítězství 3:1 v kapse.

Fotky zde

SESTAVA:

N - Brožová Monča, Voborníková Janča

1 - Brázdová Kája, Kubátová Gabča, Veselá Terka

2 - Fialová Hanka, Mašková Ilča, Pohanová Gabča

POSTŘEHY:

- Psychika je naše silná zbraň, i když nám sakra teče do bot!

- Hejkání nám jde i za nepříliš příznivého stavu!

- Zalívka zdá se být mnohdy tím nejlepším řešením.

- Gabča P. masila soupeřky hlava nehlava, odnesl to i jeden palec, a to Gabča ten balón jen pohladila!

- Kája B. zase leštila palubovku do nejvyššího lesku, Mr. Proper by záviděl.

- Ilča se opět jako klidná síla osvědčila na výbornou.

- Když se nedaří příjem, dejte 2 tajmy, přeskládejte postavení a pak spoléhejte na brutální koncovku! :)