autor: Jana Voborníková datum: 20.01.2019

19. 1. 2019 k nám dorazila Jihlava, holky před námi okupují 2. místo v tabulce, tudíž bylo jasné, že to nebude žádný med (navíc skoro po dvouměsíční pauze).

V úvodu se prokázala kvalita jihlavského servisu a naše absence tvrdého tréninkové drilu, naštěstí jsme s příjmem výrazně bojovali pouze v prvním setu prvního dějství. Po celkem jasném vítězství soupeřek v prvním setu jsme konsolidovali všechny síly a vydali se do boje! Další 3 sety patřili nám a s výjimkou toho třetího na nás soupeřky těžko hledaly klíč. V poli opět všichni excelovali a zafugovalo opět pár výborně mířených zalívek i tvrdých útoků. Krásný volejbal a cenná výhra 3:1.

Druhý zápas nebyl pro nervově slabší hráče ani diváky. Soupeřky se nám vždy utrhly v půli setu a my tak stáli před těžkým úkolem otočit stav 14:18, v posledním setu dokonce 19:23. Ale říká se: Nestahuj kalhoty, když ... a tak jsme nic nestahovali a všechny 3 sety jsme v "poklidné" koncovce otočili na svou stranu (27:25, 25:23, 27:25). Ufff! A to jsme si vždycky před začátkem setu hezky řekli, jak by bylo fajn utéct soupeřkám někde v půli setu. :)

Fotky zde

POSTŘEHY:

- Já prostě nevím jak to děláme, ale to pole bylo opět prostě úchvatné, být na straně soupeřek, tak se snad vzteky rozbrečím!

- Ještě, že jsme ten poslední set vyhráli, jinak by se Hanka za tu svou zkaženou náhru za hlavu ani nevyspala, chuděra.

- Mrkvička pro jistotu už na zápas přišla značně zalepená ze všech strach, aby soupeřky viděli, co dokážeme!

- 12° jako startovní teplota v hale není nic moc, naštěstí to prošlo bez zranění.