autor: Jana Voborníková datum: 02.03.2019

V sobotu 2. 3. jsme vyrazili hájit barvy a krásné postavení v tabulce do Nového Veselí. Nutno podotknout, že sestava se nám na tento těžký dvojzápas podařila vybrousit do dokonalých rozměrů a křivek, nechyběly všechny hlavní posily. 

 

V úvodu prvního utkání jsme se nechali trošku zaskočit krutým servisem soupeřek a rázem prohrávali 0:4 (soupeřky i místní diváci už se tiše smáli pod fousy jaká to zase bude snadná cesta za body do tabullky, ale ouha). Naštěstí to byl v podstatě jediný krizový okamžik za celé dvojutkání. 

 

Velmi brzy jsme se soupeřkami srovnali krok, i když to bylo mnohdy opravdu velmi náročné. Opět jsme se mohli opřít o náš hlavní skvost, a to hru v poli. Důsledně jsme dohrávali každý balon a jako bonus přidali pár pořádných "palubovkudrtících" smečí. Až nečekaně jsme soupeřky předčili hned ve 3 setech a měli první vítězství v kapse. 

 

Druhý zápas se naštěstí odehrál vzápětí (nemuseli jsme čekat až do 13:00). V podstatě se opakoval stejný scénář jako v předchozím klání, nicméně soupeřky postupně ztratily veškerou šťávu a drive do hry, tudíž jsme, hlavně v posledním setu, měli cestu k vítězství značně usnadněnou. 3:0 podruhé a ve 12:00 nebylo co řešit. 

 

Foto zde.

 

SESTAVA:

N - Brožová Monča, Voborníková Janča

1 - Brázdová Kája, Kubátová Gabča

2 - Fialová Hanka, Kalivodová Mrkef, Staňková Alice

 

POSTŘEHY: 

- Nebylo by marné sejít se ve stejné sestavě víckrát za sezónu!

- V poli vše šlapalo jak hodinky, nikdo nemusel nic říkat a všichni dělali to, co měli - dřeli jako koně.

- Nutno podotknout, že slabší chvíle na síti jsme si museli opravdu poctivě oddřít a vyplatilo se!

- Nejen soupeřky dnes zdobil kvalitní servis - Hanka s Gabčou a Mrkvičkou se s nimi taky nes ... :-D

-  Tah s Alicí na smeči nám opět vyšel, společně s Gabčou tvořily neprostupnou hráz a soupeřky tak nutily do spousty chyb (a to ani nemluvím o jejich nemilosrdných útocích).