autor: Jana Voborníková datum: 12.12.2022

26. 11. 2022 Humpolec: Třebíč

 

Poslední listopadovou sobotu k nám zavítal letos nově utvořený celek Třebíče. Holky si za námi přijely poměřit síly už na konci prázdnin v rámci přátelského utkání, kdy bylo znát, že se opravdu teprve sehrávají. Od té doby ušly velký kus cesty a především v prvním setu prvního zápasu jsme se museli hodně rychle probrat z volného tempa.

Další sety již byli pevně v naší režii a bez problémů jsme si dokráčeli k výhře 3:0. 

 

V druhém zápase bylo však všechno jinak. A body za vítězství si tak odvezly soupeřky.

 

SESTAVA:

N - Janča V., Monča B., Ivča B.

1 - Gabča K., Linda S., Kája B.

2 - Renča T., Hanča V., Hanča J. 

 

3. 12. 2022 Havlíčkův Brod

Letošní první problém se sestavou, kdy jsme byly nucené odjet pouze v šesti hráčkách. Navíc jsem jako "správný" manažer ostatní členky posádky vyšokovala špatnou informací o času odjezdu, takže bylo hned od rána poněkud veseleji než je zvykem. 

 

Holky z Brodu se drží na špičce tabulky, bylo jasné, že musíme hrát minimálně na 100%, abychom s nimi dokázali držet krok. Tento plán se nám dařilo dodržet, pouze ve dvou setech nás holky přejely s jasnou převahou, jinak jsme se neměli zač stydět a předvedli pěkný volejbal. Všechny body braly tenrokrát zaslouženě soupeřky.

 

SESTAVA:

N - Janča, Monča

1 - Linda, Áďa

2 - Kačka, Renča

 

10. 12. 2022 Humpolec: Náměšť nad Oslavou

Poslední kolo v podzimní části k nám přivál holky z Náměště. My opět řešili sestavu a lepili vším, co bylo k dispozici. 

 

V prvním zápase nastoupily mladice, které teprve sbírají zkušenosti v ženské soutěži a na výkonu to bylo hodně znát. I přesto, že jsme dokázali dva úvodní sety vyhrát, pak se celá hra rozsypala a kvůli hromadě nepřesností a zmatků jsme soupeřkám nakonec doslova darovali vítězství v tie-breaku.

 

Druhý zápas byl o poznání klidnější, i přesto, že nám odešly obě blokařky a na tento post se tak nominovaly Lucka s Ilčou. Celá hra byla najednou učesanější, především hra v poli se uklidnila, a to polovina týmu hrála na jiném postu než je zvyklá. 

Nutno podotknout, že to chvílemi byl maratónský boj o každý míč a šlo jen o to, kdo déle vydrží, tady nám trochu pomohlo i to, že soupeřky přijely pouze v 6. V druhém zápase s čistým kontem 3:0, ale rozhodně ne v suchém triku, bereme 3 body za vítězství. 

 

SESTAVA:

N - Monča, Ivča, Káťa

1 - Páťa, Hanča V., Lucka, Ilča

2 - Renča, Janča