autor: Jana Voborníková datum: 06.03.2023

Ještě před jarními prázdninami odehrály ženy dvě kola krajského přeboru na hřištích soupeřek. 

 

4. 2. 2023 Náměšť nad Oslavou

Druhý z nejvzdálenějších soupeřů. Počasí na cestu nám opět moc nepřálo, jak už bývá v letošní sezóně při dlouhém cestování pravidlem, nicméně jsme cestu zvládly i s ranní kávičkou na místní čerpací stanici. 

 

Doma jsme před Vánoci svedli s Náměští těžký boj, proto bylo vše otevřené. V prvním zápase se však ukázalo, že stejně jako my i holky z Náměště mají problém s poskládáním kádru a bylo znát, že ne všechny jejich hráčky hrají na postu, kde jsou zvyklé. Hodně nám to ulehčilo práci a odnesli jsme si vítězství 3:0.

 

V druhém zápase jsme se trochu hledali, když jsme prostřídali základní sestavu, ale naštěstí jsme se dokázali oklepat a vrátit se do zápasu včas. Tentokrát vítězství 3:1. 

 

SESTAVA:

N - Janča, Monča, Kačka

1 - Viky, Hanča V.

2 - Renča, Mrkvička

 

12. 2. 2023 Pelhřimov "A"

Netradičně v neděli jsme vyrazili bojovat o body do Pelhřimova. Oba pelhřimovské mančafty jsou na tom herně hodně dobře, tudíž jsme očekávali opět tvrdou dřinu a bylo tomu tak. 

 

I přesto, že jsme si nakonec z Pelhřimova odvezli (pro mě nečekaně) všech 6 bodů do tabulky, rozhodně to nebylo zadarmo. Byla to dřina a jen díky naší skvělé hře v poli jsme holky z Pelhřimova nechali pod sebou, alespoň protentokrát. 

 

SESTAVA: 

N - Janča, Monča

1 - Linda, Áďa, Kája

2 - Renča, Mrkvička, Hanča V.

 

4. 3. 2023 Humpolec:Demlova Jihlava

Po 14-denní pauze jsme doma přivítali naše nejbližší rivalky v tabulce. Jihlava na třetím místě před námi s náskokem 3 bodů, šlo o hodně. 

 

V prvním zápase jsme našli na holky recept pouze v druhém setu, nedokázali jsme se dostat do správného tempa a hra v poli nám často vypovídala službu a jak už sami dobře víme, není hra v poli, není v našem případě nic dalšího. První zápas jsme prohráli 1:3.

 

Do druhého setu nám přišla pomoct na bloku Áďa a náš celkový projev v poli se rázem proměnil, najednou to šlo! Nutno podotknout, že holky z Jihlavy působily v druhém zápase o dost odevzdaněji, ale možná to bylo i tím, že jsme je do spousty chyb tentokrát natlačili my. Vítězství se přiklonilo tentokrát na naší stranu 3:1. 

 

Body jsme si spravedlivě rozdělili a boj o třetí místo je ještě do konce soutěže otevřený. Možná nám to ještě může vyjít. 

 

SESTAVA: 

N - Ivča, Janča, Kačka

1 - Hanča V., Viky, Kája, Áďa

2 - Mrkvička, Renča