autor: Jana Voborníková datum: 05.10.2023

Krajský přebor žen odstartoval letos v pozměněném formátu (základní část se hraje ve dvou skupinách: SEVER a JIH). Společně s námi tvoří skupinu sever Polná, Pelhřimov "B", Žďár nad Sázavou, Bystřice nad Pernštejnem a Havlíčkův Brod "A". Po odehrání základní části se utvoří skupiny, ve kterých se bude hrát o konečné umístění (1. - 4. místo, 5. - 8. místo a 9. - 11. místo).

 

16. 9. 2023 Humpolec:Polná

Prvním soupeřem nám letos byla Polná.

 

Staré, známé tváři doplnily holky z juniorských kategorií a na herním projevu to bylo znát. My jsme hodně těžili především ze sehranosti a přehledu na hřišti, zatímco holky z Polné se právě v tomto ohledu na hřišti hledaly. 

 

Náš dobrý výkon jsme "přetavili" v celkem dvě jasná vítězství 3:0 a zahájili tak sezónu v příjemném duchu.

 

SESTAVA:

N - Brožová Monča, Voborníková Janča

1 - Kubátová Gabča, Chaloupková Áďa, Brázdová Kája

2 - Trtíková Renča, Vincencová Hanča

 

23. 9. 2023 Havlíčkův Brod:Humpolec

Oproti minulému týdnu nás čekal naprosto odlišný soupeř. Holky z Brodu hrají již několik let ve stejné sestavě a drží si svou kvalitu vysoko (stejně jako bloky nad sítí :-D).

 

Odehráli jsme dva opravdu pěkné a vyrovnané zápasy, nepodařil se nám pouze jeden set, který vyzněl jednoznačně ve prospěch domácích. Předvedli jsme opět výbornou hru v poli, která však ale v případě Brodských holek nestačila na více než jeden získaný set. Kdyby nám celý dojem z odehraných zápasů nekazil výkon rozhodčí, která chvilkami ani netušila, kde jí hlava stojí, určitě bychom odjížděli z Brodu o dost spokojenější. 

 

SESTAVA:

N - Monča B., Janča V.

1 - Gabča K., Áďa Ch.

2 - Mrkvička, Lucka J., Hanča V.