autor: Jana Voborníková datum: 11.10.2023

V sobotu 7. 10. 2023 jsme přívitali na naší palubovce letošního nováčka v soutěži - Žďár nad Sázavou. Holky spolu hrávaly juniorské soutěže a letos se daly dohromady na krajský přebor žen.

V podstatě jsme čekali, co se na hřišti bude odehrávat a první set nás zastihl zcela nepřipravené. Žďárské holky do zápasu vletěly jako zářící komety, nám naopak nevycházelo vůbec nic. Naděje začala svítat až na konci první sady, kde jsme se alespoň trochu postavili na nohy a naznačili tak možný útok na nějaké body do tabulky.

Po tragickém prvním setu jsme se dostali do tempa a následující průběh zápasu se klonil na naši stranu. Úvodní "sprcha" nám doslova pomohla odpálit opět naší hru v poli, která nám vždy dodá sebevědomí do dalších činností na hřišti. Díky zlepšenému výkonu jsme následující sety získali na svou stranu a zvítězili tak v poměru 3:1.

V druhém zápase byl start daleko jednoznačnější pro naše barvy, po úvodních dvou vyhraných setech se zdálo, že je již vše vyřízené, ale ani holky ze Žďáru nechtěly dát svou kůži lacino, obrat naštěstí nedotáhly do konce. Stejně jako v prvním zápase, jsme si i tentokrát zapsali do tabulky vítězství 3:1.

Za zmínku rozhodně stojí výborné výkony na podání, které nám ušetřily spoustu vrásek. Když se do toho Gabča s Mrkvičkou opřely, soupeřky se dokázaly pouze bránit.

A jedno velké díky Simče Kubátové, která nám byla ochotná krýt záda z lavičky. Nebude to dlouho trvat a omladina se nám dostane i na hřiště. :)