autor: Martina Kasalová datum: 04.11.2023

V neděli 15.10.2023 jsme vyrazily na další turnaj čtyřek, tentokrát do Bedřichova. Díky pěknému třetímu místu z minulého turnaje jsme se posunuly do skupiny E. I my s Mončou jsme se poučily, tentokrát jsme nepodcenily přípravu a míče si vzaly pro jistotu vlastní, což se nakonec ukázalo jako dobrý tah :-).

 

Skupina E byla sestavena na základě výsledků z minulého turnaje a bylo znát, že se sešly vyrovnanější týmy, protože většina zápasů se hrála na tři sety. I my jsme jich několik sehrály, což bylo pro holky opět něco nového. Nejprve jsme vyzvaly Demlovku F, následně Bedřichov E, opět Štoky, Telč B a na závěr další tým Bedřichova, tentokrát F. Bylo znát, že holky už měly nějaké zkušenosti z Nového Veselí a „věděly, do čeho jdou“. Oproti prvnímu turnaji bylo vidět především zlepšení na podání, což holkám zajistilo spoustu důležitých bodů. Naopak zamakat musíme na lepším pohybu v poli.

 

Zápasy v této skupině byly vyrovnané a holkám se nakonec podařilo vybojovat čtyři výhry. Prohrály akorát s týmem Telče B, byl to ale vyrovnaný zápas s napínavou koncovkou (14:16 ve třetím setu). Místy to byl opravdu pěkný volejbal s delšími výměnami, ne jen pinkání na první nebo druhou přes. Největší překvapení bylo, když jsme se z výsledné tabulky dozvěděly, že holky nakonec celou skupinu vyhrály, a zaslouženě postupují zase o skupinu výše.

 

Obecně to byl vydařený turnaj, na holkách bylo opět vidět zlepšení, což nám dělalo radost. Škoda jen, že některé výměny se musely opakovat kvůli neustálému přerušování hry z důvodu cizích míčů na hřišti, ať už z vedlejšího hřiště nebo kvůli ostatním týmům, které se vedle našeho hřiště rozehrávaly. Naštěstí se nikdo nezranil. A my se budeme těšit na další turnaj, tentokrát ve skupině D, která se má odehrát v listopadu v Chotěboři. 

 

Sestava: Markéta Čmuchová, Vanesa Procházková, Barbora Snížková, Simona Kučírková, Tereza Velebná