autor: Jana Voborníková datum: 14.11.2023

Ženy mají za sebou další dvě kola krajského přeboru.

Začíná se projevovat postup v soutěži směrem ke svému konci, kdy opět jako v každé sezóně začínáme řešit, že naše soupiska není zas tak početná, jak by se na první pohled mohlo zdát. 


21. 10. 2023 Humpolec:Pelhřimov "B"

V posledním říjnovém kole k nám dorazily holky z Pelhřimova. Již loni holky dokazovaly, že budou hodně "kousat". Dravé mládí v mnoha ohledech vynahrazuje herní zkušenosti, které ale holky velmi rychle "nasávají" a v příštích ročnících budou dozajista sahat po příčkách nejvyšších. 

Oba zápasy se nesly v podstatě na stejné vlně, kdy se hrály dlouhé výměny a rozhodující bylo, kdo dostane míč na zem dřív, což se někdy ukázalo jako téměř nemožný úkol.

Trápili jsme se hlavně na útoku, kdy se nám nedařilo skládat balóny tak jak bychom si představovali, ale naštěstí nás opět zachraňovala naše hra v poli.

Výsledkově jsme z toho vyšli krásně, dvě vítězství 3:1 a 3:0 a navíc luxusní odměna v podobě společného oběda i s naším dvorním rozhodčím Martinem Kutišem. 

 

SESTAVA:

N - Jája V., Monča B.

1 - Gabča K., Áďa Ch., Linda S.

2 - Renča T., Mrkef

 

4. 11. 2023 Bystřice nad Pernštejnem

První zápas, před kterým jsme řešili skutečné početní nedostatky našeho kádru. Vyjelo nás nakonec 7, ale já už někde v koutku duše tušila, že to nebude nejlepší den pro naše barvy. 

Hned v prním setu jsme se nechali zaskočit servisem soupeřek a rázem ztráceli 6 bodů a v podstatě po celý čas obou zápasů jsme pak tahali za kratší konec. 

Nutno podotknout, že to nebylo dáno výkonem soupeřek, které by nás nějak významně přehrávaly, to my jsme nedokázali vůbec zahrát tak, aby se soupeřky musely alespoň chvíli bát. Díky spoustě našich chyb měly soupeřky o dost snazší cestu ke dvěma vítězstvím a my tak tento víkend vyšli bodově naprázdno. 

Každý den holt není posvícení, ale víc než prohra mě osobně mrzí předvedený výkon, který se ani zdaleka nerovnal tomu, co umíme. A jako černý puntík za tím vším je zranění Mrkvičky, která si z Bystřice odvezla natažené vazy v koleni a možná i nějaké menší zranění menisku. :-(

 

SESTAVA:

N - Jája V., Monča B., Ivča B.

1 - Terka Z., Áďa Ch.

2 - Renča T., Mrkvička