autor: Jana Voborníková datum: 29.01.2024

Po novém roce odehrály naše ženy 2 zbývající zápasy ze základní části. 7.1. 2024 zavítaly do Pelhřimova a 13. 1. doma přivítaly Bystřici nad Pernštejnem

Měření sil v obou případech se nesla v podobném duchu. Nelze říci, že by nám soupeřky daly něco lacino, ale každopádně jsme na konci všech zápasů byly tím šťastnějším týmem my. Na závěr základní části jsme si tak do tabulky připsaly krásných 12 bodů a upevnily 2. místo v tabulce, které nás "nominovalo" do bojů o 1. - 4. místo

Za zmínku určitě stojí první herní start Simči Kubátové v ženské soutěži, která se blýskla skvělým výkonem proti Bystřici. Lavičku už si odzkoušela v říjnu, ale tentokrát mohla promluvit i do dění na hřišti a hrála VÝBORNĚ. Není pochyb o tom, že při další příležitosti ji opět rády oslovíme.

27. 1. 2024 Humpolec:Havlíčkův Brod "B"

Na konci ledna se soutěž překlopila do své druhé poloviny a my doma přivítali prvního v tabulce Havlíčkův Brod "B".

Už při rozcvičce bylo zřejmé, že to bude těžké, těžké a těžké. První set byl hodně poznávací, dlouhé série na podání se střídaly na obou stranách. O pohledné hře se moc hovořit nedalo, a tak pořádný boj o body do tabulky začal až od druhého setu.

Pokud jsme chtěli něco dokázat, museli jsme bezpodmínečně předvést tu nejlepší hru v poli, co dokážeme, což se nám v prvním zápase dařilo. Soupeřky zvyklé na strojovou hru měly problém si v nestandartních situacích poradit, a to nám hrálo do karet. Zápas jsme dotlačili až do 5. setu, kdy jsme soupeřky přejeli v podstatě jednoznačně 15:6.

Druhý zápas už byl v rukách soupeřek. I když jsme drželi krok, dokázali jsme zvítězit pouze v 1. setu a pak už jsme vždy za soupeřkami o fous zaostávali. Nutno podotknout, že v některých případech se "předvedla" i naše "oblíbená" paní rozhodčí, která chvílemi vypadala, že si píská jen tak do větru.

Každopádně můžeme před měsíční pauzou být spokojené a v pohodě regenerovat na další zápasy, které nás čekají s Pelhřimovským ÁČKEM. :)