autor: Martina Kasalová datum: 13.02.2024

První turnaj čtyřek v roce 2024 jsme odehráli v neděli 28.1. v krásné nové sportovní hale ve Světlé nad Sázavou. Po povedeném předvánočním turnaji holky opět postoupily do skupiny D. Tentokrát na nás čekaly týmy: Havlíčkův Brod CH, Telč B, Světlá n. S., Havl. Brod C a Zruč n. S. Od začátku bylo jasné, že to bude těžká a vyrovnaná skupina.

 

První zápas proti chlapeckému týmu Havl. Brodu holkám příliš nevyšel a prohrály poměrně jasně 2:0. Avšak potom přišlo výrazné zlepšení. Hned v dalším zápase proti Telči holky zlepšily podání a především pohyb v poli a díky tomu dokázaly soupeře, se kterým jsme zatím vždy prohrály, porazit zaslouženě 2:0. Ve třetím zápase jsme podlehly domácí Světlé, nicméně zřejmě nejhezčí zápas tohoto turnaje holky sehrály proti Havlíčkovu Brodu C. Soupeřky měly těžký servis, se kterým si holky dokázaly bravurně poradit a tahaly se o každý míč. Mohly jsme sledovat spoustu krásných výměn, avšak v koncovce třetího setu byly bohužel šťastnější soupeřky. Holky si pak spravily chuť v posledním zápase, když jasně porazily Zruč nad Sázavou 2:0 a díky tomu se jim podařilo udržet ve skupině D, což je parádní úspěch.

 

Na holkách je každý turnaj vidět zlepšení, což nás s Mončou samozřejmě velmi těší. Oproti minulým turnajům holky zlepšily pohyb v poli, i když právě tam nás zatím pořád nejvíc tlačí bota. Dalším pozitivem byly delší výměny, snaha o rozehrávku a celkově jsme mohly v některých zápasech sledovat opravdu pěkný volejbal.

 

Příští turnaj se uskuteční 18.2.2024 na naší domácí půdě, na což se velmi těšíme.

M&M

 

Sestava: Markéta Č., Markéta K., Simona, Tereza, Vanesa, Eliška