autor: Jana Voborníková datum: 27.03.2024

Poslední utkání v letošním soutěžním ročníku jsme odehrály už jen se soupeřkami z Havlíčkova Brodu a Pelhřimova. 

 

Vzhledem k tomu, že jsme se po základní části probojovaly do skupiny o 1. - 4. místo, šlo v jednotlivých zápasech už pouze o kosmetické úpravy v pořadí, nicméně vidina medaile byla blízko. 

 

24. 2. 2024 Pelhřimov "A"

Po měsíční pauze jsme se vydaly na palubovku Pelhřimova, se kterým nás v tabulce dělil nejmenší bodový rozdíl, a tak se hrálo o hodně. 

 

Nutno podotknout, že naše sestava doznala dost změn a nakonec jsme mohly být rády, že jsme vyrazily alespoň v sedmi kusech. 

 

Od startu jsme se nedokázaly dostat do herního tempa, které by nám zajistilo dostatečnou pohodu a klid, holky z Pelhřimova předváděly výrazně méně chyb než my, a tak celkem po právu ovládly oba zápasy. 

 

S naším výkonem a rozpadajícím se kádrem přímo na hřišti můžeme být rády za 1 bod, který se nám podařilo ukořistit v tie-breaku druhého zápasu. I tak nás protentokrát Pellhřimov v tabulce přeskočil.

 

SESTAVA:

N - Voborníková J., Balnohová I. 

1 - Kubátová G., Chaloupková A. 

2 - Kalivodová M., Trtíková R., Záhorská L. 

 

2. 3. 2024 Havlíčkův Brod "B"

Na začátku března nás čekalo další setkání s mladým kádrem Havlíčkova Brodu. Jasné bylo, že pokud chceme se soupeřkami držet krok, musíme ve všech činnostech jet na 100% a nepovolit. 

 

V prvním zápase jsme se po dvou těsně prohraných koncovkách zvedly a překlopily zápas až do páté zkrácené sady, kde už nám, ale těsně před koncem došly síly. I přesto, že druhý zápas už byl v podstatě v rukou brodských holek, i tak se hrál pohledný volejbal. Rozhodně se nebylo zač stydět, navíc se do ženského kádru skvěle zapojila další mladice Agi Nováková a bod za vybojovaný tie-break nás navíc posunul v tabulce zpět na 3. místo před Pelhřimov. 

 

SESTAVA:

N - Monča B., Jája V.

1 - Kája B., Áďa Ch.

2 - Mrkvička, Renča T., Agi N. 

 

16. 3. 2024 Humpolec - Pelhřimov "A"

Na závěr sezóny k nám přijely holky z Pelhřimova. Byl to v podstatě "boj" o třetí místo v tabulce. 

 

V prvním zápase jsme dokázaly zachytit začátek a udržet pozornost po celý zápas, za zmínku rozhodně stojí, že v poli se nám hraje o dost snáz, když tam máme Káju, spolehlivou luxovací sílu, která dokáže rozhýbat i třísky v parketách. :-D 

 

I přesto, že druhý zápas měly pod kontrolou naše soupeřky a zvítězily 3:1, nic to nezměnilo na tom, že si v letošním roce odnášíme bronzové medaile. 

 

SESTAVA:

N - Monča B., Jája V. 

1 - Kája B., Gabča K. 

2 - Mrkvička, Renča T., Luci J.

 

Letošní sezóna byla opět náročná, plná slabých i silných zápasů, plná nových tváří, které se zapojily do ženské soutěže, ale hlavně bych ani náhodou nečekala, že jí zakončíme na třetím místě! HURÁ!